Kā sadalīt zemesgabalu

J
jautā:
02. augustā, 2021
Gints

Labdien! Vēlos sadalīt zemesgabalu. Nodalīt LIZ no pārējās zemes. Kā man jārīkojas, un kas man vajadzīgs? Paldies!

A
atbild:
05. augustā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Zvērināts advokāts Imants Muižnieks jau LV portālā ir skaidrojis: lai sadalītu zemesgabalu, nekustamā īpašuma īpašniekam vai pilnvarotajai personai (bet kopīpašuma gadījumā – visiem kopīpašniekiem vai kādam no kopīpašniekiem uz pilnvarojuma pamata) vietējā pašvaldībā jāiesniedz iesniegums nekustamā īpašuma sadalei. Jāņem vērā: pašvaldība var noteikt, ka īpašuma sadalīšanai ir jāizstrādā zemes ierīcības projekts vai detālplānojums, ja tas paredzēts vietējās pašvaldības saistošajos noteikumos.

Tāpat jāņem vērā, ka pašvaldības teritorijas plānojumā tiek noteiktas jaunveidojamo zemes vienību minimālās platības katram funkcionālajam zonējumam. Tas nozīmē, ka jaunveidotās un sadalītās zemes vienības platības nedrīkst būt mazākas par saistošajos noteikumos noteiktajām platībām.

Sadalot zemesgabalu, ir jāatceras arī par to, lai katrai zemes vienībai tiktu nodrošināta piekļuve no valsts vai pašvaldības ceļa.