Lasīšanai: 1 minūte

Kad BKA esošam darbiniekam par uzvārda maiņu jāpaziņo darba devējam

J
jautā:
01. augustā, 2021
Linda

Labdien! Ja sieviete BKA laikā apprecas un maina uzvārdu, cik drīz par to ir jāinformē darba devējs? Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
23. augustā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Neviens ārējais normatīvais akts nenosaka termiņu, kādā darbiniekam, kas BKA laikā ir stājies laulībā, par uzvārda maiņu jāinformē darba devējs. Šādus jautājumus darba devējs var noteikt uzņēmuma iekšējos normatīvajos aktos vai darba līgumā. Darbiniekam būtu pamats informēt darba devēju, kad pēc uzvārda maiņas ir saņemti jauni personu apliecinoši dokumenti, uzrādot tos darba devējam.