TĒMA: Mājoklis

Cik īpašniekiem jānobalso “par”, lai varētu pārkrāsot fasādi

J
jautā:
13. jūlijā, 2021
Daina

Labdien! Vēlos noskaidrot, cik iedzīvotājiem jānobalso “par”, lai kāds no dzīvokļu īpašniekiem bez nopietnas vajadzības varētu pārkrāsot mājas fasādi? Vai tie iedzīvotāji, kuri ir pret, drīkst nepiedalīties finansiāli? Kam jāmaksā par jumta logu remontu, vai tie, tāpat kā logi sienā, ir privātīpašums vai kopīpašums?

A
atbild:
15. jūlijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Fasāde un jumta logi ir visas dzīvojamās ēkas kopīpašums, tādēļ jebkura rīcība ar kopīpašumu ir jāsaskaņo normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā – ja ēka ir sadalīta dzīvokļu īpašumos, tad fasādes un jumta logu remonts jāsaskaņo ar dzīvojamā mājā esošo dzīvokļu īpašumu īpašnieku vairākumu.

Savukārt, ja dzīvojamajā mājā īpašniekam pieder domājamās daļas, tad skaņojums jāsaņem no 100% kopīpašnieku. Izņēmums ir tādu uzlabojumu veikšana, kas saglabā ēku no bojāejas. Tādā gadījumā kopīpašnieku piekrišana nav nepieciešama.

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pants noteic, ka dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam.