Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai pie dzīvokļu mājas atkritumu vada drīkst ierīkot slēdzamu noliktavu

J
jautā:
07. jūlijā, 2021
Atis

Vai ir iespējams/atļauts daudzdzīvokļu mājā uzlikt durvis ar slēdzeni pie atkritumu vada un izmantot to kā noliktavu/mantu glabātuvi?

A
atbild:
09. jūlijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pants noteic, ka dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas attiecas uz kopīpašuma daļu.

Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem, izņemot tos gadījumus, kuros šā likuma 17. pantā paredzēts cits lēmuma pieņemšanai nepieciešamais balsu skaits vai lielāku nepieciešamo balsu skaitu noteikusi pati dzīvokļu īpašnieku kopība.