Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājumā laikā jāapmaksā visas darbdienas

J
jautā:
14. maijā, 2013
Anna Klaucāne

Labdien! Atvaļinājuma laikā (šogad, 2013.gadā) iekrīt divas svētku dienas - Jāņi un Līgo. Vai pienākas par tām attiecīgi divas apmaksātas papildus atvaļinājuma dienas? Paldies!

A
atbild:
14. maijā, 2013
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar Darba likuma 149.panta pirmo daļu, ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, atvaļinājums par svētku dienu kopskaitu pagarinās. Šāds nosacījums ir spēkā arī tad, ja svētku diena iekrīt brīvdienā.

Tā kā likuma "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām" 1.pantā 23.jūnijs – Līgo diena, 24.jūnijs – Jāņu diena ir noteiktas kā svētku dienas, tad Jums darbā būs jāierodas par divām dienām vēlāk.

Darba devēja pienākums ir apmaksāt visas atvaļinājuma laikā esošās darbdienas.