Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai īres līgumu var mantot

J
jautā:
13. maijā, 2021
krišs

Jautājums par jauno īres likumu. Līgums ir slēgts pēc neatkarības atgūšanas, un tajā ir minēts punkts, ka īres līgumu var mantot. Vai jaunais likums atceļ šādu iespēju? Paldies!

A
atbild:
14. maijā, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes lektors

Īres tiesības ir personiskas saistības un no īrnieka puses nav mantojamas. Jaunais Dzīvojamo telpu īres likums paredz pārslēgt īres līgumus, ja īrnieks mirst.

Likuma 16. panta trešā daļa noteic, ka īrnieka nāves gadījumā īrnieka ģimenes loceklim, kurš ir iemitināts dzīvojamā telpā, te domājot īrnieka laulāto un abu vai katra laulātā bērnus, triju mēnešu laikā ir tiesības prasīt dzīvojamās telpas īres līguma noslēgšanu ar viņu iepriekšējā īrnieka vietā, nemainot iepriekšējā īres līguma nosacījumus, izņemot īres līguma termiņu, kuru nosaka ne ilgāku par 10 gadiem.