Lasīšanai: 1 minūte

Vai bezalgas atvaļinājuma ilgums ietekmē ikgadējo atvaļinājumu

J
jautā:
12. maijā, 2021
Elizabete

Jūsu vietnē lasāms: “Ar grozījumiem noteikts, ka laikā, kurš dod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, neieskaita atvaļinājuma laiku bez darba samaksas saglabāšanas, kas ir ilgāks par četrām nedēļām viena gada laikā.” Ja šis bezalgas atvaļinājums ir, piemēram, 10 nedēļas gada laikā, vai apmaksātajā atvaļinājumā ieskaita tikai 4 nedēļas no tā? Vai arī šo periodu vispār neiekļauj?

A
atbild:
25. maijā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 152. panta otrā daļa noteic, ka laikā, kas dod tiesības uz darba devēja apmaksātu atvaļinājumu, neieskaita bērna kopšanas atvaļinājuma laiku un atvaļinājuma laiku bez darba samaksas saglabāšanas, kas ir ilgāks par četrām nedēļām viena gada laikā.

Ja darbinieks viena gada laikā ir izmantojis bezalgas atvaļinājumu desmit kalendāra nedēļu apmērā, tad laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo atvaļinājumu, tiek ieskaitītas četras nedēļas, bet netiek ieskaitītas sešas bezalgas atvaļinājuma nedēļas.