Lasīšanai: 1 minūte

Par svētku dienām un to apmaksu atvaļinājuma laikā

J
jautā:
13. maijā, 2013
Andris Bērziņš

Labdien! Atvaļinājuma laikā 2 nedēļas iekrīt Mātes diena un Vasarassvētki no 07.05-20.05. Jautājums: 1) Atvaļinājumu jāpagarina par 2 dienām? 2) Tās 2 dienas jāapmaksā? Vai viņas ir bez apmaksas? Paldies.

A
atbild:
13. maijā, 2013
Valsts darba inspekcija
Aivis Vincevs, eksperts

Likuma "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām" 1.pants Mātes dienu un Vasarsvētkus nosaka kā svētku dienas

Ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku diena, tad saskaņā ar Darba likuma 149.panta pirmo daļu atvaļinājums par svētku dienu kopskaitu pagarinās. Minētais nosacījums ir spēkā arī tad, ja svētku diena iekrīt brīvdienā.

Darba devēja pienākums ir apmaksāt visas atvaļinājuma laikā esošās darba dienas.

Tātad Jums būtu darbā jāatgriežas 23.maijā, nevis 21.maijā, jo atvaļinājums par divām darba dienām pagarinās.