TĒMA: Mājoklis

Kā rīkoties, ja ir aizdomas, ka tiek realizēta krāpnieciska shēma

J
jautā:
08. maijā, 2021
Janka

Labdien! Atbildē uz jautājumu Nr. 23083 tika norādīts: “Tādēļ, ka izsolē nopirkāt dzīvokli un pirkuma dokumentos nebija norādīts, ka ir spēkā īres līgums, saukt pie atbildības nevienu nevar.” Vai sanāk, ka pie atbildības nevienu nevar saukt un tā drīkst darīt, ja taisa tādu shēmu naudas atgūšanai, pārdodot uz nomaksu dzīvokli un nenorādot, ka dzīvoklis ir izīrēts, ja netiek galā ar īrniekiem? Cik zināms, tiesa ļoti bieži ir labvēlīga pret īrniekiem, tiesas procesi ilgst gadiem, un tikmēr īrnieki tur dzīvo uz nebēdu.

A
atbild:
12. maijā, 2021

Ņemot vērā lasītāja iesūtīto apstākļu izklāstu, var noprast, ka situācija ir pietiekami komplicēta, turklāt līdz galam nav skaidrs, vai izsoli ir organizējis tiesu izpildītājs. Ja lasītājam rodas šaubas par attiecīgās situācijas tiesiskumu, korektumu un ir aizdomas par potenciālu krāpšanas vai cita noziedzīga nodarījuma notikšanas faktu, tad viņam ir tiesības vērsties Valsts policijā, kas spēs pārbaudīt apstākļu kopumu.