Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kādi nodokļi jāmaksā, ja tiek pildīti sētnieka pienākumi

J
jautā:
14. aprīlī, 2021
Vilnis Dumpis

Dzīvokļu īpašuma apsaimniekošanai ir nodibināta biedrība. Biedrības biedrs saskaņā ar mājas pārvaldīšanas līgumu pilda sētnieka pienākumus. Par to viņš saņem īres un apsaimniekošanas maksas atlaidi, kompensāciju, lēmumu pieņēmusi kopsapulce. Vai par saņemto atlaidi jāmaksā nodokļi?

A
atbild:
21. aprīlī, 2021
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Dzīvokļu īpašnieku biedrības biedra saņemtā īres un apsaimniekošanas maksas atlaide, kuru biedrs saņem par sētnieka pienākumu izpildi, ir viņa ienākums par padarīto darbu. Dzīvokļu īpašnieku biedrībai biedrs, kurš veic sētnieka darbu, ir jāreģistrē kā darba ņēmējs, un no saņemtā ienākuma jāmaksā algas nodoklis un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.