E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 36033
Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Vai darījumos ar nekustamajiem īpašumiem laulātie drīkst veikt savstarpējos pārskaitījumus

J
jautā:
07. aprīlī, 2025
Jānis

Labdien! Mēs ar sievu vēlamies pārdot dzīvokli, lai nopirktu māju. Sieva ir īpašniece, bet vīrs (es) esmu kredīta maksātājs. Sieva no dzīvokļa pārdošanas uz manu kontu mājas pirkšanai pārskaitīs 90 000 eiro. Vai sakarā ar to, ka esam laulāts pāris, mēs varam savstarpēji uz kontu pārskaitīt mājas iegādei visu minēto summu? Vai par to mums ir jāmaksā komisijas nauda? Paredzēts, ka tagad kredītu mājas iegādei ņemšu es un būšu arī mājas īpašnieks.  

A
atbild:
11. aprīlī, 2025
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste
Vēršam uzmanību, ka sniegtā atbilde ir informatīva un nav saistoša tiesību piemērotājiem.

Nodokļu normatīvie akti neaizliedz, pērkot vai pārdodot nekustamos īpašumus, laulātajiem veikt savstarpējos norēķinus no vīra uz sievas kontu un noformēt kredītus.  

Par to, vai konkrētiem pakalpojumiem tiks piemērota komisijas maksa, jāinteresējas kredītiestādē, kurā ir atvērts konts. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 190 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas