Lasīšanai: 1 minūte

Vai Latvija atzīst ārvalstīs noslēgtas viendzimuma laulības

J
jautā:
14. jūnijā, 2023
Olegs

Vai Latvija atzīst ārvalstīs noslēgtas viendzimuma laulības?

A
atbild:
26. jūnijā, 2023

Nē, juridiski Latvija neatzīst viendzimuma laulības, tostarp tādas, kas ir noslēgtas ārvalstīs. Satversmes 110. pantā ir noteikts, ka “valsts aizsargā un atbalsta laulību – savienību starp vīrieti un sievieti”. Latvijā saskaņā ar Civillikuma 35. pantu ir aizliegta laulība starp viena dzimuma personām.

Tas nozīmē, ka nav spēkā Civillikuma daļa, kurā ir nostiprinātas laulāto tiesiskās attiecības (piemēram, tiesību normas, kas regulē laulāto mantiskās attiecības) un citas.