Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kā jaunais Īres likums ietekmēs īrniekus, kuri nav noslēguši līgumu

J
jautā:
12. aprīlī, 2021
Juris

Labdien! Kā jaunais Īres likums ietekmēs īrniekus bez īres līgumiem? Situācija ir šāda: mantotā īpašumā dzīvo cilvēks, kurš īri nemaksā un ar kuru nav noslēgts līgums. Viņš godīgi maksā visus rēķinus, savu iespēju robežās uztur īpašumu utt., bet es kā mantinieks vēlos viņu izlikt, īpašumu sakārtot un to pārdot. Kādas ir manas iespējas?

A
atbild:
13. aprīlī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Jauno Dzīvojamo telpu īres likumu Valsts prezidents izsludināja 2021. gada 6. aprīlī, un tas stāsies spēkā 2021. gada 1. maijā. Likuma 6. pantā ir noteikts, ka dzīvojamās telpas vienīgais lietošanas pamats īrniekam ir rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums, bet apakšīrniekam – rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas apakšīres līgums.