Lasīšanai: 1 minūte

Drošības depozīts

J
jautā:
11. martā, 2021
Dmitrijs

Labdien! Vai apsaimniekotājam ir tiesības piemērot soda procentus par neiemaksātu drošības depozītu, ja rēķini vienmēr tiek maksāti savlaicīgi un nav nekādu parādu?

A
atbild:
12. martā, 2021
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Ja kādas mājas dzīvokļu īpašnieku kopība ir piekritusi veidot “drošības depozītu”, no kura nodrošina mājas īpašniekiem (kā kopībai) izrakstīto rēķinu apmaksu, tad šis maksājums ir saistošs visiem kopības dalībniekiem (visiem dzīvokļu īpašniekiem). Komunālo pakalpojumu sniedzēji, visticamāk, nosūta rēķinus uz māju, un tie ir laikus jāapmaksā. Pārvaldnieks šo rēķinu sadala starp dzīvokļu īpašniekiem. Ja visi laikus nesamaksā, tad pakalpojums nav apmaksāts pilnībā, tātad seko soda sankcijas, vai arī pāvaldnieks veic trūkstošās summas samaksu no “drošības depozīta”. Šāda “drošības spilvena” prakse citās valstīs tiek piekopta, bet Latvijā nav izplatīta.