TĒMA: Veselība

Tiesības būt blakus bērnam zobārsta apmeklējuma laikā

J
jautā:
05. martā, 2021
Anna

Labdien! Vai zobārstam ir tiesības pieprasīt septiņgadīga bērna mammai zobu labošanas laikā gaidīt bērnu aiz durvīm? Zobu ārstēšana ilga 30 minūtes. Vai mammas atteikuma gadījumā zobārsts drīkst atteikties no tālākās bērna zobu ārstēšanas sakarā ar iekšējās kārtības noteikumu neievērošanu? Turklāt mamma ne pirms, ne arī pēc zobu ārstēšanas netika iepazīstināta ar iestādes iekšējās kārtības noteikumiem.

A
atbild:
26. martā, 2021
Laura Studente
LV portālam

Kā LV portālam, iepazīstoties ar situācijas izklāstu, norādīja Veselības inspekcija, šajā gadījumā par piemēru jāņem Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas atzinums 2018. gada 13. martā, ka vecākiem ir tiesības būt klāt bērna operācijā, ja gaidāmā manipulācija nav pārāk smaga. Bet smagu operāciju gadījumā vecākiem jābūt pēdējiem, ko bērns redz, ieslīgstot narkozes miegā, un pirmajiem, ko ierauga pamostoties.

Tādējādi, ja zoba ārstēšana un manipulācija nav smaga, tad bērna vecākam ir tiesības būt viņam klāt.