Lasīšanai: 1 minūte

Vai zemesgrāmatas ieraksts apliecina ceļa servitūta nodibināšanu

J
jautā:
04. martā, 2021
Ieva

Kalpojošā īpašuma zemesgrāmatā reģistrēts apgrūtinājums “ceļa servitūts 2 m/0,27 km”. Bez norādes, kuram īpašumam par labu tas reģistrēts. Vai tāds formulējums ir spēkā esošs, un kas ir tiesīgs lietot šo ceļu? Ceļš ārpus konkrētā īpašuma šķērso vairākus citus īpašumus.

A
atbild:
08. martā, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Visticamāk, apgrūtinājums “ceļa servitūts 2 m/0,27 km” šajā gadījumā ierakstīts zemesgrāmatā tikai atzīmes veidā. Tomēr atzīmes veidā zemesgrāmatā izdarītais ieraksts neapliecina braucamā ceļa servitūta nodibināšanas faktu par labu konkrētam valdošam īpašumam un nerada tiesības lietot šo ceļu. Tā kā jautājumā norādītā informācija nav pietiekama, precīzāku atbildi diemžēl nevarēšu sniegt.