TĒMA: Nodokļi

Kā uzsākt savu biznesu

J
jautā:
05. februārī, 2021
Dairis

Labdien! Ir vēlme drīzumā, kad uzbūvēšu namiņu, uzsākt uzņēmējdarbu, to izīrējot personām, tā teikt, tūrisms. Kā man to reģistrēt, kā SIA? Vai ir kādi vēl varianti? Tā teikt, pirmie soļi, kur doties un ar ko sākt, lai to visu oficiāli nokārtotu.

A
atbild:
08. februārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Informācija par to, kādas ir izvēles, sākot savu biznesu, ir apkopota Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnes sadaļā Pirmie soļi topošajiem uzņēmējiem. Tajā soli pa solim izklāstīts, kas ir jādara: kā izvēlēties uzņēmējdarbības formu, kur un kā reģistrēties (Uzņēmumu reģistrā vai VID), nodokļu režīma izvēles iespējas, grāmatvedības kārtošana un cita biznesam noderīga informācija.

Informāciju var atrast arī citos interneta avotos. Turklāt dažādu nozaru uzņēmēju organizācijas arī dalās ar savām zināšanām, neliedzot padomu, piemēram, ka vispirms ir vērts iepazīties ar citu uzņēmēju pieredzi, lai noskaidrotu praktiskus jautājumus – paredzamo pieprasījumu, tirgus tendences – un citu jebkurā biznesā nozīmīgu informāciju.