TĒMA: Mājoklis

Vai ir tiesības palikt pašvaldības trīsistabu dzīvoklī

J
jautā:
05. februārī, 2021
Anna

Labdien! Bērni izauguši, un esam palikuši divatā ar vīru pašvaldības piešķirtajā trīsistabu dzīvoklī. Parādu par dzīvokli nav, un esam maksātspējīgi. Vai mums ir tiesības divatā palikt dzīvot trīsistabu dzīvoklī, lai gan tik liela platība nav nepieciešama? Mājas kontaktpersona draud ar iesniegumu pašvaldībai, lai pārskatītu mūsu atbilstību piešķirtajai platībai, apgalvo, ka šis dzīvoklis mums diviem esot par lielu.

A
atbild:
09. februārī, 2021
Rīgas dome
Mārtiņš Vilemsons, Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja p. i.

Kārtību, kādā personas tiek reģistrētas palīdzības saņemšanai dzīvokļa jautājumu risināšanā, un kārtību, kādā personām tiek izīrētas dzīvojamās telpas, nosaka likums “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”, likums “Par dzīvojamo telpu īri”, likums “Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām dzīvojamām mājām” un Rīgas domes 09.06.2015. saistošie noteikumi Nr. 153 “Par reģistrācijas un palīdzības sniegšanas kārtību dzīvokļa jautājumu risināšanā”.

Jums ir tiesības palikt pašlaik īrētajā trīsistabu dzīvoklī. Ja izlemsiet, ka vēlaties mazāku dzīvojamo platību, ir iespēja reģistrēties dzīvojamās telpas apmaiņai 9. reģistrā kā personām, kuras vēlas apmainīt īrēto pašvaldības dzīvojamo telpu pret mazāku dzīvojamo telpu.

Lai reģistrētos palīdzības saņemšanai, iesniegumu Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā var iesniegt:

  • pa pastu (adrese: Brīvības iela 49/53, Rīga, LV-1010);
  • elektroniski, parakstoties ar drošu elektronisko parakstu (e-pasta adrese: dmv@riga.lv);
  • portālā latvija.lv izmantojot e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei”.

Iesniegumu var iesniegt, arī ievietojot departamenta pastkastē Brīvības ielā 49/53, Rīgā, 1. stāvā.