TĒMA: Veselība

Vai ir tiesības uz veselības aprūpi, ja netiek veiktas sociālās iemaksas

J
jautā:
01. februārī, 2021
Maija

Labdien! Ja nestrādāju un negūstu pilnīgi nekādus ienākumus, vai man jāmaksā sociālās iemaksas? Neesmu reģistrējusies NVA. Kā tas ietekmē medicīnisko aprūpi?

A
atbild:
08. februārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja nestrādājat, negūstat ienākumus, no kuriem jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, tad neesat sociāli apdrošināta, tostarp netiek uzkrāts pensijas kapitāls un stāžs pensijai.

Šogad vēl ir saglabāta līdzšinējā pieeja veselības aprūpes pakalpojumiem. Tas nozīmē, ka līdz 2022. gadam ir tiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumus valsts obligātās veselības apdrošināšanas ietvaros neatkarīgi no veiktajām sociālajām iemaksām. To nosaka Saeimā 2020. gada 17. decembrī pieņemtie grozījumi Veselības aprūpes finansēšanas likumā. Grozījumi stājās spēkā 2021. gada 1. janvārī.

Grozījumu pārejas noteikumos Ministru kabinetam uzdots līdz 2021. gada 30. aprīlim iesniegt Saeimā likumprojektu par vienota valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojuma apjoma un visaptverošanas valsts obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu.