Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Saimnieciskās darbības veicējs par sava biznesa nodokļiem ir atbildīgs pats

J
jautā:
04. janvārī, 2021
kristaps

Labdien! Kur es varu atrast informāciju par nodokļiem, kas saistīti ar saimniecisko darbību? Esmu darba ņēmējs, kā arī uzsāku saimniecisko darbību. Darba devējs par mani maksā visus nodokļus. Kādi nodokļi būs jāmaksā man pašam? Paldies!

A
atbild:
12. janvārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba devējs maksā par jums nodokļus tikai kā par darba ņēmēju. Tam nav saistības ar jūsu patstāvīgo saimniecisko darbību.

Saimnieciskās darbības veicējs sava biznesa grāmatvedību kārto pats, arī iesniedz Valsts ieņēmumu dienestā deklarācijas un samaksā nodokļus no saimnieciskās darbības ienākumiem.

Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā ir speciāla sadaļa “Saimnieciskās darbības veicēji”, kurā publicēta informācija par nodokļu režīma izvēli, grāmatvedības organizēšanu, ziņojumu un deklarāciju iesniegšanu, kā arī vairāki metodiskie materiāli.