TĒMA: Tieslietas

Fiziskas personas paraksta atšifrējums kā rekvizīts iesniegumā

J
jautā:
15. decembrī, 2020
Madara

Vai, rakstot iesniegumu iestādei, fiziskai personai pie personīgā paraksta obligāti nepieciešams paraksta atšifrējums? Ziņas par iesnieguma autoru jau ir norādītas iesnieguma sākumā. Vai tas ietekmē dokumenta juridisko spēku?

A
atbild:
22. decembrī, 2020
Olga Lauva
juriste

Paraksts ir viens no rekvizītiem, kas ir nepieciešams dokumenta juridiskā spēka nodrošināšanai. To nosaka Dokumentu juridiskā spēka likuma 4. panta pirmās daļas 3. punkts. Savukārt 2018. gada 4. septembra Ministru kabineta noteikumu Nr. 588 “Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība” 18. punkts atbild uz jūsu jautājumu, norādot, ka fiziskas personas dokumenta rekvizītā “paraksts” iekļauj attiecīgās personas personisko parakstu. Tātad, sagatavojot iesniegumu, pietiek ar paraksta rekvizītu, ja persona savu vārdu un uzvārdu ir jau norādījusi rekvizīta zonā – dokumenta autors (parasti dokumenta autoru norāda iesnieguma sākumā adresāta zonā). Tomēr savas nianses ir dokumenta atvasinājuma sagatavošanā un kļūdu labojuma veikšanā dokumentā, tad gan obligāts rekvizīts ir paraksta atšifrējums (skatīt noteikumu 5. un 50. punktu).