Lasīšanai: 1 minūte

Kā uzskaita darba laiku citā laika joslā nodarbinātajam

J
jautā:
16. oktobrī, 2020
Ģirts

Ja darbinieks ir nosūtīts komandējumā uz citu valsti pildīt darba pienākumus, piemēram, no Latvijas uz Vāciju (laiks atšķiras par 1 stundu), un nakts darba laika posms ir 22.00–06.00, pēc kuras valsts laika ir jārēķina darba laiks?

A
atbild:
29. oktobrī, 2020
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Arī komandējuma laikā saskaņā ar Darba likuma 137. panta pirmo daļu darba devējam ir pienākums precīzi uzskaitīt katra darbinieka faktiski nostrādāto darba laiku, kurā darbinieks veicis darba pienākumus, neatkarīgi no laika joslas atšķirībām. Ja darbinieks nakts laikā (no plkst. 22.00 līdz 6.00) veica darbu, tad šis laiks atsevišķi jāuzskaita un darbiniekam ir tiesības saņemt piemaksu par nakts darbu ne mazāk kā 50% apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes.