Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kopīpašuma domājamās daļas atsavināšana

J
jautā:
01. oktobrī, 2020
Anna

Labdien! Ir mantots īpašums, man pieder ¼ domājamā daļa. Vai ir iespējams to pārdot bez pārējo īpašnieku piekrišanas? Kā notiek īpašuma fiziska sadale?

A
atbild:
06. oktobrī, 2020
Olga Lauva
juriste

Atbilstoši Civillikuma 1073. pantam jums pārējiem kopīpašniekiem divu mēnešu laikā, skaitot no pirkuma līguma noraksta saņemšanas, ir jāpiedāvā izlietot pirmpirkuma tiesības. Tātad bez pārējo kopīpašnieku piekrišanas jūs savu domājamo daļu atsavināt nedrīkstat.

Par kopīpašuma lietošanas kārtību var vienoties ar pārējiem kopīpašniekiem, piemēram, slēdzot kopīpašuma lietošanas līgumu, vai arī, ja kopīpašnieki nevar vienoties par kopīpašuma lietošanas kārtību, atbilstoši Civillikuma 1075. pantam kopīpašnieki ir tiesīgi izbeigt kopīpašumu.