Kā Latvijā ārzemnieki var iegūt zemi īpašumā? Kādi normatīvie akti to regulē?
Citu valstu pilsoņi (izņemot ES), pamatojoties uz likuma “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” 27.pantu, 28.panta ceturto daļu, 29.pantu un 30.pantu, zemi var iegūt īpašumā tikai darījumu - pirkšanas, pārdošanas, dāvinājuma (utt. līgumi) ceļā, ievērojot to, ka darījumus var veikt tikai ar to zemi, uz kuru īpašuma tiesības ir nostiprinātas zemesgrāmatā.
Bez tam citu valstu pilsoņiem jāievēro, ka zemes reformas laikā tie nevar iegūt īpašumā zemi, kas atrodas likuma „Par zemes privatizāciju lauku apvidos” 29.pantā noteiktajās ierobežojošajās teritorijās (zemi valsts pierobežas joslā, dabas rezervātos un citu aizsargājamo teritoriju dabas rezervātu zonās, Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krasta kāpu aizsargjoslā, publisko ūdenstilpju un ūdensteču aizsargjoslās).
Likuma “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” 28.panta trešajā daļā teikts, ka ES dalībvalstu pilsoņi laika posmā no 01.05.2004. līdz 30.04.2014. zemi var iegūt īpašumā tikai darījumu - pirkšanas, pārdošanas, dāvinājuma (utt. līgumi) ceļā, ievērojot to, ka darījumus var veikt tikai ar to zemi, uz kuru īpašuma tiesības ir nostiprinātas zemesgrāmatā un tad, ja ES dalībvalstu pilsoņi vēlas veikt uzņēmējdarbību Latvijā kā pašnodarbinātie zemnieki un vismaz trīs gadus nepārtraukti dzīvo Latvijā un trīs gadus pēc kārtas te aktīvi nodarbojušies ar lauksaimniecību.
No 2014.gada 1.maija ES dalībvalstu pilsoņi zemi īpašumā varēs iegūt darījumu ceļā tieši tāpat kā Latvijas pilsoņi – tas ir bez jebkādiem īpašiem ierobežojumiem.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!