Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Kam jānozāģē nokaltušais koks

J
jautā:
01. septembrī, 2020
Iluta

Pie privātas zemes robežas atrodas pašvaldības īpašuma zeme, uz kuras ir nokaltis koks. Kam šis koks ir jānozāģē?

A
atbild:
02. septembrī, 2020
Inese Helmane
LV portāls
Rīgas dome
Inguna Kublicka, Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes Dabas un apstādījumu nodaļas vadītāja

Rīgas domes saistošo noteikumu Nr. 204 “Rīgas pilsētas apstādījumu uzturēšanas un aizsardzības saistošie noteikumi” 4. punkts noteic, ka par apstādījumu uzturēšanu un aizsardzību ir atbildīgs zemes īpašnieks vai tiesiskais valdītājs. Līdz ar to, ja nokaltušais koks atrodas pašvaldības īpašumā, tad tas jāzāģē pašvaldībai.

Informāciju par nokaltušo koku ciršanu var meklēt arī LV portāla publikācijā “Sausi vai vējā nogāzušies koki un to ciršana. Kā rīkoties?”.