Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai bijušā vīra brālis juridiski ir uzskatāms par radinieku

J
jautā:
07. augustā, 2020
Inga

Labdien! Vai šķiršanās gadījumā mans bijušā vīra brālis ir saistīts ar mani radniecībā vai svainībā?

A
atbild:
13. oktobrī, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Par radniecību sauc divu vai vairāku personu starpā ar dzimšanu radušos attiecību (Civillikuma 206. pants). Savukārt svainība ir viena laulātā attiecība ar otra radiniekiem. Ar laulību nodibināta svainība paliks spēkā arī pēc laulības izbeigšanās (Civillikuma 215. pants). Tomēr šis nosacījums nav attiecināms uz laulības šķiršanu, ar kuru izbeidzas arī svainības attiecības, jo likums tās nesaglabā.