E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 20750
Lasīšanai: 2 minūtes

Kad rodas interešu konflikts

J
jautā:
03. augustā, 2020
Viktorija

Labdien! Viena māsa strādā par skolotāju, otra par direktora vietnieci. Dome izsludina konkursu uz direktora amatu, un trešā māsa piesaka savu kandidatūru šim amatam. Pārrunu laikā pretendentei norāda, ka viņas māsai (direktora vietniecei) būs jāpaliek bez darba. Izlasīju likumu par interešu konfliktu, un man šķiet, ka mani mēģina maldināt. Jo, manuprāt, man vai domei būtu jāieceļ persona, kura risina visus jautājumus, kas skar direktora radiniekus. Laba darbinieka atstādināšana no amata šajā situācijā izskatās pēc cilvēka tiesību pārkāpuma. Lūdzu, palīdziet tikt skaidrībā ar likuma normām, jo visi šo mēģina skaidrot ar vārdu savienojumu “nerakstīts likums”. Paldies!

A
atbild:
07. augustā, 2020

Saskaņā ar likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 1. pantu:  

5) interešu konflikts ir situācija, kurā valsts amatpersonai, pildot valsts amatpersonas amata pienākumus, jāpieņem lēmums vai jāpiedalās lēmuma pieņemšanā, vai jāveic citas ar valsts amatpersonas amatu saistītas darbības, kas ietekmē vai var ietekmēt šīs valsts amatpersonas, tās radinieku vai darījumu partneru personiskās vai mantiskās intereses;

6) radinieks ir tēvs, māte, vecāmāte, vecaistēvs, bērns, mazbērns, adoptētais, adoptētājs, brālis, māsa, pusmāsa, pusbrālis un laulātais.

Minētā likuma 2. pants noteic, ka šā likuma mērķis ir nodrošināt valsts amatpersonu darbību sabiedrības interesēs, novēršot jebkuras valsts amatpersonas, tās radinieku vai darījumu partneru personiskās vai mantiskās ieinteresētības ietekmi uz valsts amatpersonas darbību, veicināt valsts amatpersonu darbības atklātumu un atbildību sabiedrības priekšā, kā arī sabiedrības uzticēšanos valsts amatpersonu darbībai.

Tādējādi interešu konflikts šādās situācijās rodas tad, ja attiecīgās iestādes vadītājs tiek ieinteresēts rīkoties pretēji likuma 2. pantā noteiktai būtībai un garam.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU