Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kā īrniekam aprēķina NĪN

J
jautā:
01. jūlijā, 2020
Dārta

Vai kādā normatīvajā aktā ir noteikta matemātiskā metodika, kā mājas īpašniekam jāaprēķina no īrnieka saņemamā NĪN nodokļa daļa proporcionāli īrnieka īrētajai dzīvojamai platībai?

A
atbild:
29. jūlijā, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11. pantu likumā noteiktais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums papildus īres maksai maksājams proporcionāli izīrētās dzīvojamās telpas platībai.