TĒMA: Satiksme

Ceļa servitūta nodibināšana

J
jautā:
08. jūnijā, 2020
Marianna

Labdien! Ir pašvaldības ceļš, no kura iet īss piebraucamais ceļš līdz 3 zemes īpašumiem Carnikavas novadā. Teritorijas plānā šis piebraucamais ceļš nav atzīmēts, pēc plāna tur ir tukšs neliels laukums un no abām pusēm ir zemes īpašumi. Pēc platības divas mašīnas nevar tur izbraukt. Taču viena īpašuma saimnieki, kaimiņi, pastāvīgi atstāj šajā piebraucamajā ceļā divas savas automašīnas, tādā veidā apgrūtinot drošu izbraukšanu no mūsu īpašuma, lai mēs neaizskartu ne savu automašīnu, ne kaimiņu automašīnu, ne žogu. Pretējā gadījumā katru reizi jālūdz, lai pārvieto transportlīdzekli. Kā šādā situācijā rīkoties, ja miermīlīgā gaisotnē nevar vienoties par transportlīdzekļa atstāšanu savā zemes gabalā? Kādi ir noteikumi automašīnas atstāšanai, ja konkrēts laukums (piebraucamais ceļš) nav ne pašvaldības, ne valsts, ne reģionālais ceļš? Paldies!

A
atbild:
29. jūnijā, 2020

Ņemot vērā jautājumu, jums būtu jāvienojas par ceļa servitūta nodibināšanu. Ja šiem trijiem zemes gabala īpašniekiem nav citu iespēju, kā piekļūt līdz savam īpašumam, tad ceļa servitūta nodibināšana ir optimāls risinājums šādā situācijā. Plašāk par ceļa servitūta jēdzienu lasiet LV portāla rakstā “Ceļa servitūts – mana zeme cita labumam”.