E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 20337
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Pirmsskola

Līdzfinansējums privātajam bērnudārzam, ja ir vieta pašvaldības dārziņā

J
jautā:
07. jūnijā, 2020
Larisa

Labdien! Bērnam tiek piedāvāta vieta valsts bērnudārzā, bet tas atrodas tālu. Gribam atteikties no šīs vietas un pierakstīt bērnu privātajā bērnudārzā. Vai mēs varam dabūt līdzfinansējumu privātajam bērnudārzam? Paldies!

A
atbild:
29. jūnijā, 2020
Edīte Brikmane
LV portāls

No regulējuma izriet, ka pašvaldībai ir pienākums līdzfinansēt pirmsskolas izglītības pakalpojumu privātā bērnudārzā tādā gadījumā, ja pašvaldība nevar nodrošināt vietu pašvaldības bērnudārzā. 

Proti, Izglītības likuma 17. panta pirmā daļa noteic katras pašvaldības pienākumu nodrošināt bērniem, kura dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā, iespēju iegūt pirmsskolas izglītību (apmeklēt bērnudārzu) bērna dzīvesvietai tuvākajā izglītības iestādē vai tuvākajā izglītības iestādē, kas īsteno izglītības programmu valsts valodā.

Savukārt, ja pašvaldība kaut kādu iemeslu dēļ nespēj nodrošināt pašvaldības teritorijā deklarētam bērnam no pusotra gada vecuma vietu pašvaldības bērnudārzā (piemēram, nevienā dārziņā nav brīvu vietu), tad Izglītības likuma 17. panta 2.1 daļa nosaka pašvaldības pienākumu šādā situācijā nodrošināt līdzfinansējumu pirmsskolas izglītības apguvei privātajā bērnudārzā.

Tādā gadījumā pašvaldībai privātā bērnudārza izmaksas ir jāsedz apmērā, kas atbilst pakalpojuma izmaksām vienam bērnam attiecīgās pašvaldības uzturētā bērnudārzā.

Vienlaikus šī paša likuma panta 2.3 daļa precizē nosacījumus līdzfinansējuma saņemšanai gadījumā, ja laikā, kad bērns jau ir uzsācis apmeklēt privātu pirmsskolas izglītības iestādi, ir atbrīvojusies vieta pašvaldības bērnudārzā: “Pašvaldība, sedzot pirmsskolas izglītības programmas izmaksas šā panta 2.1 daļā noteiktajos gadījumos, turpina segt šīs izmaksas privātajai izglītības iestādei, ja izglītojamam rakstveidā piedāvāta vieta pašvaldības izglītības iestādē, kurā viņš ir reģistrēts uzņemšanai, bet šā izglītojamā likumīgais pārstāvis no piedāvātās vietas ir atteicies un izglītojamais turpina apgūt pirmsskolas izglītības programmu privātajā izglītības iestādē.”

No jautājuma saprotams, ka bērnam tiek piedāvāta vieta pašvaldības bērnudārzā, bet bērns vēl neapmeklē privātu pirmsskolu un līdz ar to pašvaldībai nebūtu pienākuma šajā situācijā līdzfinansēt privātu bērnudārzu. Līdz ar to ir jāskatās, ko paredz konkrētās pašvaldības saistošie noteikumi, kuros pašvaldībai nav liegts noteikt labvēlīgākus nosacījumus saviem iedzīvotājiem.

Precīzāku informāciju sniegs konkrētās pašvaldības izglītības pārvalde.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU