Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Par Krimināllikuma 253. panta otrajā daļā noteikto sodu

J
jautā:
06. jūnijā, 2020
Guna

Labdien! Jautājums par Krimināllikuma 253. panta otro daļu. Vai varat, lūdzu, paskaidrot šī panta soda apmērus?

A
atbild:
12. jūnijā, 2020
Olga Lauva
juriste

Krimināllikuma 253. pantā ir paredzēta atbildība par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu.

Šī likuma panta otrajā daļā – par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, – paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.