Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja dzīvoklī veikta patvaļīga būvniecība

J
jautā:
07. maijā, 2020
Eva

Vai jaunajam dzīvokļa īpašniekam, kurš nopircis dzīvokli, kam ir veikta ar būvvaldi nesaskaņota pārbūve (zemesgrāmatā joprojām ir vecais dzīvokļa plānojums), legalizējot iepriekšējā īpašnieka veikto pārbūvi, ir jāmaksā sods par nesaskaņotu dzīvokļa pārbūvi? Nojauktas vairākas starpsienas, bet nesošās konstrukcijas nav skartas.

A
atbild:
12. maijā, 2020
Inese Helmane
LV portāls
Rīgas pilsētas būvvalde
Edgars Butāns, Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs

Ja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvji konstatē patvaļīgu būvniecību, tad, kamēr sekas netiks novērstas, objektam tiek piemērota palielināta nekustamā īpašuma nodokļa likme – 3%.

Visas saistības par nekustamo īpašumu pārņem jaunais īpašuma īpašnieks, arī tad, ja īpašumā veikta patvaļīga būvniecība. Tas nozīmē, ka jaunajam īpašniekam būs jānovērš patvaļīgas būvniecības radītās sekas.

Ja īpašnieks labprātīgi novērsīs sekas, sodus (par patvaļīgas būvniecības radīto seku nenovēršanu) būvvalde neliks.