Pašvaldību vēlēšanās jābalso deklarētās dzīvesvietas vēlēšanu iecirknī

J
jautā:
22. februārī, 2013
Judīte Romanovska

Gribas pajautāt par Pašvaldības vēlēšanām. Ko man darīt, ja esmu deklarēta vienā vietā, bet reāli dzīvoju citur? Vai ir iespēja vēlēt reālajā dzīves vietā?

A
atbild:
25. februārī, 2013
Laura Platace
LV portāls

Pašvaldību vēlēšanās katrs vēlētājs ir reģistrēts noteiktā vēlēšanu iecirkņa vēlētāju sarakstā, pamatojoties uz vēlētāja deklarēto dzīvesvietas adresi, tādēļ pašvaldību vēlēšanās nav iespējams doties uz jebkuru vēlēšanu iecirkni.

Ja persona nedzīvo savā deklarētajā dzīvesvietā, bet dzīvo citā pašvaldībā un vēlas balsot par tās pašvaldības vēlēšanu sarakstu, kurā faktiski dzīvo, tad personai ir jādeklarējas savā faktiskajā dzīvesvietā. Lai varētu vēlēt šajās pašvaldību vēlēšanās, personai savā faktiskajā dzīvesvietā ir jādeklarējas līdz šī gada 3.martam.

Dzīvesvietu ir iespējams deklarēt divos veidos:
• tās pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē, kurā atrodas jaunā dzīvesvieta;
• elektroniski portālā latvija.lv.

Taču pastāv vēl viena iespēja, kā persona var mainīt vēlēšanu apgabalu. Persona vēlēšanu apgabalu var mainīt, ja citā vēlēšanu apgabalā tai pieder nekustamais īpašums. To ir iespējams izdarīt līdz šī gada 7.maijam.

Izvēloties balsot pašvaldību vēlēšanās, pamatojoties uz piederošu nekustamo īpašumu, ar iesniegumu, uzrādot īpašumtiesības apliecinošu dokumentu, ir jāvēršas jebkurā pašvaldībā vai dzīvesvietas deklarēšanas iestādē.

Sīkāk par to LV portāla skaidrojumā „Pašvaldību vēlēšanās jābalso deklarētās dzīvesvietas vēlēšanu iecirknī”.