Kādi dokumenti nepieciešami, lai sāktu būvēt savu māju (zeme ir īpašumā)?
Par to, kā uzbūvēt ģimenes māju, LV portāls ir rakstījis divās publikācijās: “Kā uzbūvēt ģimenes māju (I)” un “Kā uzbūvēt ģimenes māju (II)”.
Vispirms ieteiktu iepazīties ar vietējās pašvaldības teritorijas attīstības plānojumu un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem, lai pārliecinātos, ka mājas būvniecība ir atļauta.
Lai sāktu būvēt savu māju, ir jāizmanto sertificēta arhitekta pakalpojumi. Šis speciālists spēs novērtēt pašreizējo situāciju, izstāstīt par projektēšanas prasībām un aptuvenajām izmaksām.
LV portāls jau rakstīja, ka mājas projektu pasūtītājs var sākt izvēlēties, kad viņa dokumentu mapē ir iegūlusi zemesgrāmatas apliecība, zemesgabala robežu plāns un vietējā būvvaldē saņemtais plānošanas un arhitektūras uzdevums. Dažādās pašvaldībās ģimenes māju būvniecībai var būt atšķirīgas prasības, kas jāņem vērā, pasūtot projektu.
Pasūtītājam iespējams izvēlēties individuālu vai tipveida mājas projektu. Projektos ir iekļauta nama arhitektūra, būvkonstrukcijas, nepieciešamo materiālu tāmes, kā arī kanalizācijas, elektrības, apkures un vēdināšanas sistēmas.
Galvenais dokuments ir būvatļauja no vietējās būvvaldes. Lai saņemtu būvatļauju, pasūtītājam būvvaldē ir jāiesniedz šādi dokumenti:
Svarīgs jautājums ir komunikāciju – elektrības, ūdens un kanalizācijas – iespējamais pieslēgums, jānovērtē inženiertehnisko komunikāciju pieejamība.
LV portāla publikācijā “Kā padomju laikā būvētu privātmāju nodot ekspluatācijā” skaidrots, cik ilgā laikā un kā ēku var nodot ekspluatācijā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!