Lasīšanai: 1 minūte

Samaksa par nakts darbu

J
jautā:
08. aprīlī, 2020
Niks

Labdien! Es strādāju no 16.00 līdz 1.00 naktī. Vai darba devējam ir jāmaksā nakts stundu likme, ja mana stundas likme ir 3,5 eiro pirms nodokļiem?

A
atbild:
20. aprīlī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tā sauktais nakts darbinieks ir tas, kas veic nakts darbu saskaņā ar maiņu grafiku. Nakts darbs ir tāds, ko veic nakts laikā vairāk nekā divas stundas. Ar nakts laiku saprotams laikposms no pulksten 22.00 līdz 6.00 (Darba likuma 138. pants). Jūsu sniegtais situācijas apraksts liecina, ka Jūs veicat nakts darbu.

Darbiniekam, kas veic nakts darbu, ir jāsaņem piemaksa ne mazāk kā 50% apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, – piemaksa ne mazāk kā 50% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu. To nosaka Darba likuma 67. pants.