Lasīšanai: 1 minūte

Kādi maksājumi jāsaņem darbiniekam, ja viņš ir iesniedzis atlūgumu

J
jautā:
11. martā, 2020
Armands

Ja es aizeju no darba, vai man pienākas kompensācija?

A
atbild:
24. martā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja uzteikumu darba devējam iesniedz pats darbinieks, tad, beidzoties darba attiecībām, darbiniekam pienākas alga par pēdējo nostrādāto laika posmu un neizmantotā atvaļinajuma kompensācija proporcionali nostrādātajam laikam par visiem neizmantotā atvaļinājuma periodiem (ja tādi ir). Vienīgais iemesls, kad likums uzliek darba devējam izmaksāt atlaišanas pabalstu, ir uzteikums, pamatojoties uz Darba likuma 100. panta piekto daļu: ja viņam ir svarīgs iemesls. Par šādu iemeslu atzīstams katrs tāds apstāklis, kas, pamatojoties uz tikumības un taisnprātības apsvērumiem, neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības.

Vairāk informācijas par darbinieka uzteikumu varat iegūt, izlasot skaidrojumu “Darbinieka uzteikums”.