Kā pabeigt ēkas privatizāciju

J
jautā:
05. martā, 2020
nikita

Sveiki! Astoņu dzīvokļu mājā ar krāsns apkuri katram dzīvoklim ir iedalīts šķūnis atbilstoši tā dzīvokļa numuram, kas uzcelts kopā ar māju, bet par pajām iegūtā dzīvokļa vienošanās dokumentā nav minēta palīgceltne. 1989. gada inventarizācijā ēka figurē, bet VZD apgalvo, ka inventarizācijas lietā nav īpašuma pierādīšanas dokumenta. Kā jārīkojas, lai zemesgrāmatā ierakstītu māju kopā ar palīgēku (daudzdzīvokļu māja nav ierakstīta zemesgrāmatā)? Vai pašvaldība var sagatavot izziņu, ka vienošanās nav pareizi sastādīta, lai varētu pabeigt privatizācijas darbības?

A
atbild:
24. martā, 2020
Valsts zemes dienests
Hardijs Lāns, vecākais sabiedrisko attiecību speciālists

Diemžēl jautājumā izklāstītā informācija neļauj iegūt skaidru priekšstatu par attiecīgo īpašumu, kā arī secināt, kādi darbi būtu veicami, lai sakārtotu attiecīgo īpašumu, ja tas ir nepieciešams. Tāpēc aicinām jautājumu par iespējamiem riskiem uzdot juridisko pakalpojumu sniedzējam, savukārt, lai noskaidrotu vispārēju informāciju par attiecīgo īpašumu un nepieciešamajām darbībām šī īpašuma sakārtošanai, sazinieties ar Valsts zemes dienestu pa elektronisko pastu (info@vzd.gov.lv), lai saņemtu konsultāciju.