Pēc slimības pabalsta izmaksas beigām var saņemt bezdarbnieka pabalstu

J
jautā:
11. decembrī, 2019
Ilona

Slimoju jau sešus mēnešus, ir iesniegti dokumenti, lai turpinātu slimības lapu vai piešķirtu invaliditāti. Tikko darba devējs pārtrauca ar mani darba attiecības, mans darba stāžs: 43 gadi vienā vietā. Ja turpināsies slimības lapa, vai pēc tam es varēšu iestāties bezdarbniekos? Vai arī man jau tagad ir jāreģistrējas bezdarbniekos? Mani gaida liela operācija, kurā tiks izņemts orgāns, pēc tam būs jānēsā stoma.

A
atbild:
02. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja slimošanas laikā tiek pārtrauktas darba tiesiskās attiecības, taču darbnespējas periods vēl turpinās, slimības pabalstu izmaksās 30 kalendāra dienas, kas seko darba attiecību pārtraukšanas datumam. Pēc tam darbnespējas lapu vairs neapmaksās.

Kad būs beigusies slimības pabalsta izmaksa, reģistrējoties bezdarbnieka statusam Nodarbinātības valsts aģentūrā, varat prasīt bezdarbnieka pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā. Bezdarbnieka pabalstu nemaksā, ja sasniegts pensijas vecums.

Bezdarbnieka pabalstu piešķir no dienas, kad iesniegti visi dokumenti, kas nepieciešami pabalsta piešķiršanai.

Par pabalstiem individuālā situācijā konkrētāk jāuzzina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.