Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kas jāņem vērā, izvēloties īpašuma nosaukumu

J
jautā:
02. martā, 2020
Vineta

Ir īpašums ar nosaukumu “Rozītes”. Vai tad, ja šo īpašumu sadalīs, otrai daļai jāpiešķir kāds konkrēts nosaukums, vai arī varu izvēlēties nosaukumu, piemēram, “Rožlapas”?

A
atbild:
24. martā, 2020
Valsts zemes dienests
Hardijs Lāns, vecākais sabiedrisko attiecību speciālists

Sadalot īpašumu, izveidotajam īpašumam nosaukums neveidojas automātiski, to pēc īpašnieka ierosinājuma apstiprina pašvaldība. Izvēloties nosaukumu, svarīgi ir atcerēties, ka īpašuma nosaukums jāveido atbilstoši Valsts valodas likumā noteiktajām prasībām un Ministru kabineta 2012. gada 10. janvāra noteikumiem Nr. 50 “Vietvārdu informācijas noteikumi”.