Pie darba devēja jāvēršas rakstveidā

J
jautā:
11. februārī, 2020
Ingus

Labdien! Tiku pieņemts darbā par vienkāršā darba veicēju. Pēc nostrādāta gada man piedāvāja citas profesijas aizvietotāja darbu tajā pašā uzņēmumā (uz dekrēta laiku). Piekritu, tika veiktas izmaiņas darba līgumā pēc abpusējas vienošanās, bet vēlos tikt atpakaļ savā profesijā, uz kuru tiku pieņemts karjeras sākumā: šobrīd šī vieta jau ilgstoši ir brīva. Kā man rīkoties, lai, nezaudējot darbu, es varētu atgriezties profesijā, uz kuru sākotnēji biju nācis strādāt uzņēmumā?

A
atbild:
24. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Grozījumus darba līgumā, slēdzot vienošanos, var rosināt gan darba devējs, gan darbinieks.

Ja ir izveidojusies situācija, ka pašreizējo darba pienākumu veikšana rada grūtības un uzņēmumā ir vakance amatam, kas iepriekš ir veikts, Jums var ieteikt vērsties pie darba devēja ar ierosinājumu slēgt vienošanos par vakantā amata pienākumu izpildi.

Tādējādi Jums būtu jāsagatavo darba devējam iesniegums, kurā izklāstīti Jūsu apsvērumi, kādēļ nevarat pildīt noslēgto vienošanos un kādēļ vēlaties savu iepriekšējo amatu. Pēc iesnieguma saņemšanas darba devējs Jūs uzaicinās uz sarunu, lai pārrunātu turpmākās rīcības iespējas.