Lasīšanai: 1 minūte

Svētku dienu apmaksa normālā darba laika darbiniekiem

J
jautā:
09. februārī, 2020
Vitālijs

Labdien! Ja darba līgumā ir noteikts normālais darba laiks (40 h nedēļā) ar konkrētu darba algu, vai tā var tikt samazināta gadījumā, ja valsts svētku dienu dēļ darba dienu skaits mēnesī ir mazāks? Paldies!

A
atbild:
19. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nē, darba alga, ja nolīgts normālais darba laiks un svētku dienā darbs netiek veikts, samazināta netiek.

Darba likuma 74. panta pirmās daļas  8. punkts noteic, ka darba devējam ir pienākums izmaksāt noteikto atlīdzību, ja darbinieks neveic darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, tostarp neveic darbu svētku dienā, kas iekrīt darbiniekam noteiktajā darba dienā.

Savukārt, ja svētku dienās nākas strādāt, tad darba devēja pienākums ir apmaksāt darbu ar 100% piemaksu vai piešķirt apmaksātu atpūtu citā nedēļas darba dienā – atbilstoši Darba likuma 144. un 68. pantam.