Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma piešķiršana

J
jautā:
14. janvārī, 2020
Jānis

Labdien! Strādāju uzņēmumā, kurā ir stundu likme un maiņu darbs, sanāk strādāt arī sestdienās un svētdienās. Vai, dodoties atvaļinājumā, man nav iespējas izvēlēties 5 darba dienas, bet sestdienu svētdienu – kā brīvdienas? Ja piešķir atvaļinājumu 7 dienas, tad apmaksātas tiek 5 darba dienas, līdz ar to 2 dienas (sestdiena un svētdiena) netiek apmaksātas, bet no kopējā iekrātā apmaksātā atvaļinājuma tiek noņemtas sestdienas un svētdienas.

A
atbild:
20. janvārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums paredz, ka ikgadējo atvaļinājumu piešķir kalendāra nedēļās, bet apmaksātas tiek dienas, kad darbiniekam būtu bijis jāstrādā. To nosaka Darba likuma 149. pants. Tādējādi darba devējs nav tiesīgs Jums piešķirt atvaļinājumu tikai darbdienās.

Vairāk par tiesībām uz atvaļinājumu lasiet skaidrojumā “Tavas tiesības uz ikgadējo atvaļinājumu. Zini kā tās izmantot”.