Lasīšanai: 1 minūte

Vecāku pabalsta saņemšana, ja atsāk strādāt

J
jautā:
10. janvārī, 2020
Signe

Pašreiz māsa ir bērna kopšanas atvaļinājumā. Kaut kur lasīju – ja atsāk strādāt, maksā tikai 30% no vecāku pabalsta. Kā būs tādā gadījumā, ja pamatdarbā turpinās bērna kopšanas atvaļinājums, bet viņa sāks strādāt papilddarbā citā vietā? Vai arī tad saglabāsies 30% vecāku pabalsts?

A
atbild:
20. janvārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Vispārēji Darba likums neaizliedz darbiniekam, kurš nodarbināts vairākās darbavietās, pie viena darba devēja izmantot BKA, bet otrā darbavietā veikt nolīgtos darba pienākumus.

Ja vecāku pabalsta saņēmējs neatrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un strādā, tad pabalstu izmaksā 30% apmērā no piešķirtā pabalsta.