Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Kultūra

Jāsaņem autortiesību subjekta atļauja

J
jautā:
27. janvārī, 2013
Dace Artemenkova

Labdien! Sakiet, lūdzu, vai laikraksts "Privātā dzīve" ir tiesīgs paņemt no mana bērna "draugiem.lv" galerijas paša fotografētu bildi un to publicēt savā laikrakstā bez saskaņošanas ar bildes īpašnieku. Iepriekš pateicos par atbildi.

A
atbild:
31. janvārī, 2013
Lolita Lūse
LV portāls

Atbilstoši Autortiesību likuma 40.pantam darba izmantotājiem attiecībā uz katru darba izmantošanas veidu un katru darba izmantošanas reizi jāsaņem autortiesību subjekta (autora, viņa mantinieku vai cita autora tiesību pārņēmēja) atļauja, izņemot likumā noteiktos gadījumus.

Autortiesību likumā nav paredzēti nekādi izņēmumi attiecībā uz internetā ievietotiem darbiem. Līdz ar to, lai ievietotu internetā pieejamu fotogrāfiju savā medijā, nepieciešama šīs fotogrāfijas autora atļauja, kā arī vienošanās par iespējamo atlīdzības samaksu.

Norādot tiesisko regulējumu, Jums ietiecams vērsties pie žurnāla „Privātā Dzīve” izdevēja. Ja strīdu neizdodas atrisināt sarunu ceļā, Jums ir tiesības vērsties tiesā.