Lasīšanai: 1 minūte

Atpūtas laiks pēc dežūras

J
jautā:
21. decembrī, 2019
Arnis

Labdien! Cik ilga atpūta pienākas pēc 16 stundu (iekļautas nakts stundas no plkst. 16.00 līdz plkst. 8.00) un 24 stundu dežūras?

A
atbild:
30. decembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 142. pants paredz, ka diennakts atpūtas ilgums 24 stundu periodā nedrīkst būt īsāks par 12 stundām pēc kārtas. Tomēr šo noteikumu var nepiemērot, ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks. Summētā darba laika ietvaros jebkurā gadījumā aizliegts nodarbināt darbinieku ilgāk par 24 stundām pēc kārtas un 56 stundām nedēļā. Atpūtas laiku darbiniekam ir jāpiešķir uzreiz pēc darba veikšanas.

Ja ir noteikts summētais darba laiks, darba devējs nodrošina, ka pārskata periodā diennakts atpūtas laiks nav īsāks par vidēji 12 stundām diennaktī un nedēļas atpūtas laiks nav īsāks par vidēji 35 stundām nedēļā, ieskaitot diennakts atpūtas laiku.