Lasīšanai: 1 minūte

Vai biedrības valde var pārdot namu

J
jautā:
18. decembrī, 2021
Anna

Labdien! Vai ir iespējams nopirkt ēku, kura pieder biedrībai? Vai biedrības valdes locekļi to var brīvi pārdot privātpersonai?

A
atbild:
21. decembrī, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Jebkuru ēku var atsavināt tās īpašnieks. Ja biedrības statūtos īpaši nav noteikts, ka nekustamā īpašuma atsavināšanai nepieciešama biedru sapulces piekrišana vai lēmums, tad valde var rīkoties ar biedrības mantu, jebkurā gadījumā valde pārstāv biedrību un paraksta pirkuma  līgumu.