Labdien! Jautājums par uzturlīdzekļu pieprasījumu. Vēlējos izmantot iespēju iesniegt tiesā pieprasījumu par uzturlīdzekļu piedziņu bez jurista palīdzības. Kad mēģināju savākt nepieciešamos dokumentus, saskāros ar problēmu vīra darba vietā, kad vērsos ar lūgumu, ka man ir nepieciešama izziņa par vīra vidējo izpeļņu. Man tika paskaidrots, ka šāda veida izziņu neesmu tiesīga prasīt, ir nepieciešama advokāta vai tiesas pieprasījums. Cik pamatota ir sniegtā atbilde? Vai esmu tiesīga saņemt nepieciešamo izziņu?
Atteikums ir pamatots, jo vīra darba devējs nav tiesīgs autorei šādu izziņu sniegt.
Prasībās par uzturlīdzekļu piedziņu prasītājam par katru cenu nav jācenšas iegūt pierādījumi otras puses mantiskajam stāvoklim, jo, pamatojoties uz Bērnu tiesību aizsardzības likuma 6.pantu, tiesai bērna interesēs ir pienākums izvērtēt jebkurus, arī tiesai pašai pieejamos pierādījumus.
Ja autorei vīra ienākumi nav zināmi, tad, sastādot maza apmēra prasības pieteikumu, attiecīgajā ailē "Lūgumi par pierādījumu izprasīšanu" norādāms vien attiecīgs lūgums tiesai izprasīt informāciju no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras par atbildētāja darbavietu un ienākumu apmēru. Tiesa izprasīs minēto informāciju un pievienos lietas materiāliem.
Civilprocesa likuma 112.panta pirmā daļa noteic, ka tiesa vai tiesnesis pēc lietas dalībnieka motivēta lūguma ir tiesīga pieprasīt rakstveida pierādījumus no valsts un pašvaldību iestādēm, citām fiziskajām un juridiskajām personām.
Jānorāda, ka tiesu informatīvā sistēma ļauj pašai tiesai pēc lietas ierosināšanas tiešsaistes režīmā iepazīties arī ar zemesgrāmatas datiem un pārbaudīt, vai atbildētājam pieder kādi nekustamie īpašumi.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!