TĒMA: Finanses

Kur var redzēt savus kredītiestāžu kontus

J
jautā:
06. decembrī, 2019
Lija

Labdien! Kur varu apskatīt, kādās kredītiestādēs man ir konti?

A
atbild:
21. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Informācija par personas kontiem kredītiestādēs ir atrodama Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) sadaļā “Pārskati” > “Reģistrācijas dati” > “Kontu reģistra dati”. Lai pieslēgtos EDS, nepieciešams autentificēties, to var izdarīt arī ar internetbankas starpniecību.

Latvijas bankas (LB) Kredītu reģistrā persona var būt norādīta kā klients (ja persona ir saņēmusi kredītu pie Kredītu reģistra dalībnieka) vai klienta galvinieks (ja persona ir sniegusi galvojumu par kādas citas personas kredītu). Kredītu reģistrā iekļautās ziņas ir tiesīga saņemt persona (fiziskā persona vai juridiskās personas pārstāvis) par sevi. Par to, kādā veidā var saņemt Kredītu reģistra ziņas, var uzzināt LB mājaslapā.

Informācija par saistībām pieejama arī kredītinformācijas birojos.

To, kādas ir kredītiestādes Latvijā (tādas, kas darbojas, un arī likvidējamās), varat apskatīties Finanšu un kapitāla tirgus komisijas sniegtajā informācijā.