Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Zemes nomas maksa ir apliekama ar PVN

J
jautā:
19. novembrī, 2019
Silvija

Vai 0,5 ha zemes nomas maksu Latvijas valsts meži ir ir tiesīgi aplikt ar PVN (6,35 eiro)? Nekustamā īpašuma nodoklis – 2,24 eiro.

A
atbild:
09. decembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pievienotās vērtības nodoklis (PVN) ir patēriņa nodoklis, kas tiek iekļauts preces vai pakalpojuma cenā, un to samaksā preces vai pakalpojuma gala patērētājs. PVN standartlikme Latvijā ir 21%.

Nekustamā īpašuma nomas pakalpojums ir apliekams ar PVN, un piemērojamā likme ir 21%.

Pievienotās vērtības nodokļa 34. panta septītā daļa noteic, ka nomas darījumā ar pievienotās vērtības nodokli apliekamā vērtība ir visi nomas līgumā noteiktie maksājumi.