E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18258
Lasīšanai: 4 minūtes
TĒMA: Pirmsskola
1
1

Līdzfinansējums privātam bērnudārzam Jūrmalā

J
jautā:
09. oktobrī, 2019
Valērija

Labdien! Jautājums par bērnudārziem. Mēs gaidām rindā, tiksim dārziņā septembrī, bērnam ir gads un 11 mēneši. Man uz darbu jādodas jūnijā. Vai es zaudēšu vietu pašvaldības bērnudārzā, ja atdošu bērnu privātajā bērnudārzā (uz laiku, kamēr gaidu šos četrus mēnešus) un pieprasīšu līdzfinansējumu? Pašvaldības bērnudārzs atrodas Jūrmalā, privātais bērnudārzs ir Rīgā, jo Jūrmalas privātajos bērnudārzos nav vietu.

A
atbild:
22. oktobrī, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Katras pašvaldības pienākums ir nodrošināt bērniem, kura dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā, iespēju iegūt pirmsskolas izglītību (apmeklēt bērnudārzu) bērna dzīvesvietai tuvākajā izglītības iestādē vai tuvākajā izglītības iestādē, kas īsteno izglītības programmu valsts valodā. To paredz Izglītības likuma 17. panta pirmā daļa.

Ja pašvaldība kaut kādu iemeslu dēļ nespēj nodrošināt pašvaldības teritorijā deklarētam bērnam no pusotra gada vecuma vietu pašvaldības bērnudārzā (piemēram, nevienā dārziņā nav brīvu vietu), tad Izglītības likuma 17. panta 2.1 daļa nosaka pašvaldības pienākumu šādā situācijā nodrošināt līdzfinansējumu pirmsskolas izglītības apguvei privātā bērnudārzā.

Tādā gadījumā pašvaldībai privātā bērnudārza izmaksas ir jāsedz apmērā, kas atbilst pakalpojuma izmaksām vienam bērnam attiecīgās pašvaldības uzturētā bērnudārzā. Taču līdzfinansējuma saņemšanas kārtība un apmērs tiek noteikts katras pašvaldības saistošajos noteikumos un var būt atšķirīgs.

Kārtība, kādā bērni tiek uzņemti Jūrmalas pilsētas bērnudārzos, ir noteikta Jūrmalas pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr. 38 “Pirmsskolas vecuma bērnu reģistrācijas, uzņemšanas un atskaitīšanas kārtība Jūrmalas pašvaldības izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas”. Savukārt kārtība, kādā Jūrmalas pilsēta nodrošina līdzfinansējumu privātam bērnudārzam, ir noteikta Jūrmalas pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr. 10 “Kārtība, kādā Jūrmalas pilsētas pašvaldība sedz privātajai izglītības iestādei, kas īsteno licencētu pirmsskolas izglītības programmu, izmaksas par programmas īstenošanu”.

Iepazīstoties ar minēto noteikumu Nr. 10 2. punktu, ir redzams, ka Jūrmalas pilsēta nodrošina atbalstu privāta bērnudārza līdzfinansēšanai par bērnu no pusotra gada vecuma līdz brīdim, kad tiek uzsākta pamatizglītības ieguve, ja bērns ir reģistrēts rindā uzņemšanai Jūrmalas pilsētas bērnudārzā un pakalpojumu nesaņem (pašvaldības bērnudārzā nav vietu). Atbilstoši noteikumu 6. punktam tādā gadījumā līdzfinansējums tiek nodrošināts, noslēdzot trīspusēju līgumu starp domi, bērna likumīgo pārstāvi un privāto izglītības iestādi par atbalsta izmaksāšanu. Atbilstoši šiem noteikumiem līdzfinansējuma apmērs vienam izglītojamam no pusotra gada līdz četru gadu vecumam ir 279,20 eiro mēnesī.

Ar papildu jautājumiem aicinām vērsties Jūrmalas pilsētas domes Izglītības pārvaldē.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU